Inicjatywy

Akademia Aquafresh

to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Na podstawie przekazanych materiałów w żłobku realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

Cross Fitness

jest formą aktywności dla osób, w każdym wieku i o każdym poziomie sprawności. Jest to forma treningu wzmacniającego i poprawiającego wydolność, oparta na elementach treningu funkcjonalnego. W każdym ćwiczeniu poziom trudności jest dostosowany do potrzeb i możliwości trenujacego. Ćwiczenia stosowane na naszych treningach będą wymagały zaangażowania wszystkich partii mięśni. To oznacza, że będą składały się one z bloku ćwiczeń kształtujących ramiona i uda, ćwiczeń na mięśnie brzucha oraz zestawu ćwiczeń wzmacniajaco – stabilizujacych, z jednoczesnym wykorzystaniem obciążenie własnego ciała. Wszystkie te elementy pozwolą nam na osiągnięcie doskonałej kondycji i uzyskania harmonijnej sylwetki.

Akademia Wyobraźni Play-Doh

Nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. Celem programu jest rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia u najmłodszych, przy pomocy warsztatów kreatywnych.

Marzycielska Poczta

to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na naszej stronie odnajdziecie profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego nadrzędnym celem jest propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia. Akademia została założona wiosną 2011 roku. Przez ten czas zorganizowali 15 Akcji związanych z tematyką zdrowego żywienia, profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa oraz EKO.

Bookcrossing

Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. Każdy może przynieść do żłobka książki z własnego zbioru ,które będziemy chcieli „uwolnić”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych ,że dzielenie się jest lepsze od posiadania.